ПОДКАСТИНГ В БІБЛІОТЕЧНІЙ ПРАКТИЦІ


Термін «подкаст» дедалі частіше з’являється в українському медіапросторі. Поступово це слово набуває все більшого застосування і в бібліотечній риториці. Пропонуємо детальніше розібратися з цим явищем та максимально ефективним застосуванням подкастингу в діяльності бібліотек.

Подкаст – це аудіозапис, поширений в мережі Інтернет, який можна слухати онлайн, тобто, мовлення у форматі mp3. Зазвичай ведучі та гості подкастів обговорюють різні теми, визначені заздалегідь питання або діляться історіями. На відміну від слухачів радіо, які слухають те, що їм пропонує радіостанція, подкастинг дозволяє споживачу обирати репертуар самостійно. Прослуховувати подкасти можливо за допомогою різних пристроїв. Найчастіше для цього достатньо смартфону із завантаженими на iPhone застосунком «Подкасти» та на Android – «YouTube Music».

Переваги подкастів очевидні: це легкість та комфортність використання, доступність, великий перелік тем, особливість сприйняття, оскільки використання гарнітури дозволяє бути сам на сам із доповідачем.

Варто зазначити, що подкастинг ідеально підходить для незрячих і слабозорих людей. За даними Національної служби здоров’я України, під час повномасштабного вторгнення зростає кількість людей, які мають порушення зору, і найбільша причина цього – воєнні дії. Так, лише за 7 місяців 2023 року лікарі засвідчили понад 19 тисяч таких діагнозів – це більше, ніж за весь 2022-й рік.

Досить об’ємний перелік переваг доводить доцільність використання подкастингу в роботі бібліотек.

Сумська обласна універсальна наукова бібліотека має власний канал подкастів «вГолос», де можна почути поезію та прозу українських і зарубіжних авторів, обговорення книг та журналів різноманітної тематики і жанрів, записи зустрічей з сумськими краєзнавцями, поетами і письменниками.

Пропонуємо також добірку корисних подкастів з ментального здоров’я, що розповідають, як зберегти психологічне здоров’я під час війни.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

«Сучасна публічна бібліотека від А до Я» – знайомтесь, опрацьовуйте, використовуйте!

ОНЛАЙН-ТРЕНІНГИ ДЛЯ КООРДИНАТОРІВ ХАБІВ ЦИФРОВОЇ ОСВІТИ СУМЩИНИ В РАМКАХ ПРОЄКТУ «ЗДОБУТТЯ ЦИФРОВИХ НАВИЧОК У БІБЛІОТЕКАХ-ХАБАХ ЦИФРОВОЇ ОСВІТИ»

ОНОВЛЕНІ ПРОСТОРИ БІБЛІОТЕК ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД