ЛІТЕРАТУРА ЯК ДЖЕРЕЛО ЗНАНЬ ПРО МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я
Наприкінці календарного року ми традиційно підбиваємо підсумки зробленого за рік, наших здобутків та досягнень. Підсумуємо річні результати у сфері ментального здоров’я та участі бібліотек у забезпеченні комплексної психосоціальної підтримки громадян України.
Протягом усього 2024 року бібліотечні фахівці плідно працювали, опановуючи нові навички, для надання послуг, спрямованих на збереження психічного здоров’я мешканців громади. Бібліотекарі стали дієвими амбасадорами Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською. Та, найголовніше, користувачі бібліотечних закладів впевнилися, що в бібліотеці обов’язково отримають необхідну допомогу та підтримку.
Впродовж року отримали важливі системні документи, які скеровують рух та розвиток у цій площині. Наразі маємо затверджений план заходів на 2024-2026 роки з реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров'я в Україні на період до 2030 року. Ще один вагомий документ, ініційований і створений Україною та Нідерландами за підтримки та співавторства 27 держав-членів ВООЗ, – резолюція Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я «Зміцнення ментального здоров'я та психосоціальної підтримки до, під час і після збройних конфліктів, природних і спричинених людиною катастроф, а також медичних та інших надзвичайних ситуацій».
Сьогодні існує безліч засобів та ресурсів, направлених на розвиток культури піклування про ментальне здоров’я, але не варто забувати, що основним інструментом роботи бібліотекаря є книга. Наш обов’язок забезпечувати безперешкодний доступ до інформації та використання різних інформаційних джерел та носіїв.
Рекомендуємо звернути увагу на низку статей з побудови ефективної системи психічного здоров’я в Україні, що базується на міжнародних стандартах, опублікованих у провідному світовому часописі з психіатрії – The Lancet Psychiatry. Статті журналу висвітлюють інноваційні методи лікування, дослідження та надання послуг, а також нові способи мислення про психічні захворювання.
А також пропонуємо добірку корисної літератури з ментального здоров’я. Це книги вітчизняних та зарубіжних авторів, що побачили світ завдяки відомим українським видавцям.
Надалі цінуймо ментальний добробут кожного, розвиваймо здатність прожити та пережити будь-який досвід, а також мати достатньо сили рухатися далі.
Коментарі
Дописати коментар