ОНОВЛЕННЯ БІБЛІОТЕЧНИХ ФОНДІВ СУМЩИНИ
Відповідно до Операційного плану реалізації у 2023–2025 роках Стратегії розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія», фонди бібліотек поповнюються новою якісною україномовною літературою.
Приділяється увага вивченню та залученню альтернативних джерел надходження книг, здійснюється моніторинг новинок книжкового ринку. Бібліотечні працівники прагнуть вирішувати питання поповнення бібліотечних фондів шляхом залучення доброчинців, благодійних фондів, і звичайно взаємопідтримки.
У минулому році до бібліотечних закладів області надійшло 42370 документів (з них 33550 примірників – книги), що на 5860 документів більше у порівнянні з 2023 роком.
Працівники бібліотек зверталися до українських видавництв, благодійних фондів за книжковою допомогою, брали участь у конкурсах БФ «Бібліотечна країна» – Книжкові гранти для бібліотек України, проводили акції «Подаруй бібліотеці нову україномовну книгу», стали учасниками проєкту «Німецька полиця в Україні» (ОУНБ та бібліотеки 12 ТГ), «Вілізка з книжками та іграшками від Goethe-Institut Україна» (5 бібліотек), проєкті «Різниця Є» (3 бібліотеки), ГО Український PEN (3 бібліотеки), «Фонду освітніх ініціатив» (3 бібліотеки) та ін.
Найбільші надходження документів протягом 2024 року до бібліотек Шосткинської ТГ – 6271 примірник, в т.ч 4860 книг. Крім названих проєктів, оновленню фондів бібліотек сприяє благодійна ініціатива, започаткована землячкою Вікторією Медвідь, «Книжковий дощ для бібліотек Шостки», що перетворилася на мегаакцію міжнародного масштабу: 4320 примірників нової сучасної літератури надійшло до закладів.
Бездрицька сільська бібліотека отримала комплект ігор з медіаграмотності від Ґете-Інституту в Україні, Кириківська ПБ – 42 книги для дітей та підлітків від Видавничого дому «Школа» та ігри від волонтерів, Великописарівська ПБ – 49 книг від «Видавничої групи Основа» та ТОВ «БУКВА. УНМ», бібліотеки Лебединської ТГ – 68 книг від БО БФ «Агропросперіс» та Групи «Агротрейд», Конотопська ПБ – більш ніж 100 книжок від українських видавництв та ноутбук в рамках проєкту «Бібліотека – місце сили!», який здійснюється завдяки співпраці Української бібліотечної асоціації та партнерів з Центральної бібліотеки міста Берлін, за підтримки Європейського Союзу в межах програми House of Europe та ін. Що значить ініціатива та пошук!
П’ята хвиля акції «Книжкова навала», яку проводить група «Інформаційний спротив» у співпраці з Національним військово-історичним музеєм України, в минулому році принесла 29 публічним бібліотекам області 3500 нових сучасних книжок. В ц.р. за цією акцією по 101 примірнику книг отримали бібліотеки Білопільської, Краснопільської та Миколаївської сільської громад.
Влада 13 територіальних громад області профінансувала бібліотечні закупівлі 165 бібліотекам на суму 863704 грн. Це Андріяшівська (найбільша сума коштів минулого року – 297000 грн, 962 книги; в ц.р. – 33943 грн, 189 книг), Боромлянська, Буринська, Ворожбянська, Комишанська, Липоводолинська, Миколаївська сільська, Нижньосироватська, Охтирська, Річківська, Роменська, Хмелівська, Шосткинська громади.
Коментарі
Дописати коментар