середа, 10 лютого 2021 р.

«Про внесення змін до Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу»

На базі Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики і за участі Міністерства культури та інформаційної політики України


було проведено цілу низку заходів та обговорень бібліотечної проблематики, відвідано реформовані заклади у декількох ОТГ, зібрано пропозиції до проєкту від усіх, хто вболіває за оновлення та модернізацію бібліотечних закладів.

Результатом цієї великої спільної роботи і став законопроєкт, який створить правову основу і слугуватиме дороговказом для реформи бібліотечної справи із врахуванням кращого світового досвіду.

Законопроєкт пропонує:

✔️ Оновлений термінологічний апарат (наприклад, додані такі терміни, як «бібліотечний пункт», «електронна база даних», «електронний документ», «книжкова пам’ятка», «національна бібліографія» тощо).

✔️ Адекватні потребам людей завдання державного управління у бібліотечній сфері та функції центрального органу виконавчої влади у сфері культури.

✔️ Сучасну класифікацію бібліотек. Чіткий перелік функцій бібліотек відповідно до міжнародних стандартів. Конкретизовані норми про спеціальні бібліотеки.

✔️Норми щодо створення, реорганізації та ліквідації бібліотек приведено у відповідність до законодавства про юридичні особи. Ефективний та зрозумілий механізм реорганізації чи ліквідації публічних бібліотек, що має убезпечити їх від хаотичного закриття та спрямований на недопущення обмеження прав громадян на бібліотечне обслуговування.

✔️ Посилення соціальних гарантій працівників бібліотек тощо.

Детальніше

З проєктом Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» можна ознайомитись тут

 

Немає коментарів:

Опублікувати коментар